Get Adobe Flash player

Информ Статьи

vse-o-nedvizhimosti

Кто на сайте

Сейчас 12 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте

Материалы

Мінрегіон розглядає проект ДБН "Будинки і споруди. Будинки одноквартирні"

Мінрегіон розглядає проект ДБН "Будинки і споруди. Будинки одноквартирні"

 

     Мінрегіон розглядає проект нових державних будівельних норм ДБН "Будинки і споруди. Будинки одноквартирні", розроблений Державним підприємством "Український державний науково-дослідний і проектний інститут цивільного сільського будівництва" – ДП "УкрНДПІцивільбуд". Про це повідомили в Департаменті містобудування, архітектури та планування територій.

За словами фахівців, основна мета розроблення нового нормативного документу – врегулювання питань проектування садибних (одноквартирних) будинків з врахуванням особливостей їх об’ємно-планувальних і конструктивних рішень, сучасних видів інженерного обладнання, у тому числі енергозберігаючого і енергонезалежного, особливостей, пов’язаних з наявністю земельної ділянки, господарчих будинків і споруд на прибудинковій території.

     Проектом будівельних норм встановлюється терміни і визначення, класифікацію одноквартирних будинків за містобудівною ознакою та за наявністю блокування, переліки основних і допоміжних приміщень одноквартирних будинків, а також переліки будівель і споруд, що можуть розміщуватися на прибудинковій території.

Проектом будівельних норм будуть врегульовані питання:

 

•планувальної організації присадибної ділянки, розміщення на ній житлових і господарських будинків, інженерних мереж і споруд;
•об’ємно-планувальних рішень одноквартирних будинків;
•механічного опору та стійкості конструкцій;
•пожежної безпеки;
•безпеки і доступності у використанні будинків;
•забезпечення санітарних вимог;
•економії енергії і енергозбереження, в тому числі, з використанням сучасних систем енергозберігаючого інженерного обладнання для енергонезалежних будинків з альтернативними джерелами енергопостачання, автономними системами водопостачання й очищення стічних води.


     В Департаменті зазначили, що прийняття цього документу сприятиме розширенню застосування одноквартирного житла, в тому числі для програм з житлового будівництва за державної підтримки, підвищенню безпеки експлуатації та економії енергоспоживання, розширенню можливостей будівництва житла на місцях без розвиненої інженерної інфраструктури, зниженню собівартості будівництва.

 

Прес-служба Мінрегіону

17.02.2014